Nowoczesne technologie wykorzystywane prze UrbiGame

urbi technologie

Aplikacja UrbiGame ma nowoczesną formułę nie tylko ze względu na ideę, ale także ze względu na nowoczesne technologie, dzięki którym funkcjonuje. Chcesz wiedzieć jakie?

GPS

Jednym z wielu modułów jest właśnie nawigacja satelitarna. Dzięki niej możliwe będzie określenie położenia każdego z graczy. To bardzo ważna kwestia w świecie interaktywnych gier miejskich.

NFC i Bluetooth

Czyli Near Field Communication. To funkcjonalność pozwalająca na zbliżeniowe przesyłanie informacji. Wystarczy, że dwa urządzenia mobilne znajdują się obok siebie.

Augmented reality

To nic innego jak rozszerzona rzeczywistość. Można to określić jako połączenie świata rzeczywistego ze światem wygenerowanym komputerowo. Najczęściej chodzi o nakładanie obrazów lub prostych animacji na fragment rzeczywistości skanowany za pomocą kamery zainstalowanej w urządzeniu mobilnym.

Integracja z mediami społecznościowymi

Po co grać skoro nie można pochwalić się tym znajomym? Ha! UrbiGame pomyślało i o tej sprawie. Aplikacja jest zintegrowana z Facebookiem, dlatego można publikować swoje dokonania i chwalić się nimi do woli.

Płatności z poziomu aplikacji i spoza niej

Niewielkie kwoty, dzięki którym zyskasz więcej możliwości w grach można uiszczać z poziomu aplikacji, ale jeśli wolisz zrobić to poza nią – nie ma sprawy. To ty decydujesz, jak chcesz korzystać z UrbiGame.